دسته‌بندی نشده

آموزش ریست پسورد دستگاه DVR داهوا

ریست پسورد دستگاه های داهوا

همراهان عزیز مجموعه نصب دوربین سلام. امروز در این مطلب به یکی از پرتکرار ترین سوالات کاربران سیستم دوربین مداربسته در خصوص فراموشی رمز عبور دستگاه DVR/XVR داهوا و آموزش کامل ریست پسورد و بازیابی رمز عبور دستگاه می پردازیم.

در سالهای گذشته رمز پیش فرض دستگاه های داهوا تحت عنوان رمز مادر برابر با “123456” بود اما با به وجود آمدن مشکلات امنیتی این کمپانی در صدد تولید دستگاه ضبط تصاویر بدون رمز پیش فرض برآمد و امروز هیچ یک از دستگاه های داهوا دارای کلمه عبور مادر یا رمز پیش فرض نمی باشند.

علاوه بر این در هنگام خرید و نصب و راه اندازی اولیه دستگاه ، شما یا نصاب دوربین مداربسته بایستی یک رمز عبور برای دستگاه تعریف کند به علاوه اینکه در همین حین در قسمت تنظیمات یک آدرس ایمیل به جهت بازیابی و ریست پسورد از شما می خواهد ( مطابق تصویر زیر ) که پس از اتمام کار نصاب باید آن را با شما در میان گذاشته و بهتر است رمز را یادداشت نمایید.

در تصویر زیر با غیرفعال کردن گزینه reserved Email می توانید از وارد کردن آدرس ایمیل به جهت بازیابی رمز عبور صرف نظر کنید البته بهر است این کار را نکنید و یک آدرس ایمیل درست به دستگاه بدهید تا در صورت فراموشی رمز عبور ، بازیابی رمز عبور برای شما دردسر نشود.

گزینه دیگر تحت عنوان Security Question به جهت فعال کردن بازیابی رمز عبور از طریق پاسخ به سوالات امنیتی است که می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. در این قسمت شما باید به سه سوال امنیتی پاسخ دهید.

ریست پسورد دستگاه DVR داهوا

اولین مرحله در حین نصب و راه اندازی اولیه دستگاه به جهت بازیابی رمز عبور دستگاه

با این حال بسیاری از کاربران سیستم دوربین مداربسته پس از مدتی با مشکل فراموشی رمز عبور مواجه می شوند و به دنبال روش هایی برای ریست پسورد کردن دستگاه می روند.

ریست پسورد دستگاه های DVR داهوا از سه روش امکان پذیر است که دو روش آن بصورت نرم افزاری و از طریق خود دستگاه انجام می شود و روش دیگر روش سخت افزاری است.

ابتدا روش سخت افزاری را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم . در صورت فراموشی رمز عبور و تمایل به ریست پسورد سخت افزاری مراحل زیر را طی کنید.

 

ریست پسورد دستگاه به روش سخت افزاری

بر روی مادربرد برخی از دستگاه های داهوا که آخرشان X دارد مانند مدل های XVR5104HS-X یا XVR5108HS-X دکمه ریست پسورد سخت افزاری قرار دارد اگر شما دستگاه خود را باز کردید و دکمه ریست پسورد را مشاهده کردید می توانید برای برگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه از این دکمه استفاده کنید. برای این منظور کافی است:

 

دستگاه DVR خود را خاموش کرده و پس از آن دستگاه را روشن و همزمان با روشن کردن دستگاه به مدت 20 ثانیه دکمه ریست را نگه دارید. حالا دستگاه ریست شده و یک رمز عبور جدید ترکیبی از اعداد و حروف برای دستگاه وارد کنید.

 

ریست پسورد دستگاه به روش نرم افزاری

 

روش اول:

وارد منوی دستگاه شده و در قسمت پسورد، Reset Mode را انتخاب کنید. حالا در پنجره باز شده ما دو راه داریم برای بازیابی رمز عبور. اولین راه درصورت وجود ایمیل انتخاب گزینه ایمیل است. مطابق تصویر زیر.

 

ریست پسورد دستگاه DVR داهوا

آموزش ریست پسورد کردن دستگاه داهوا از طریق ایمیل

 

همانطور که گفته شد مطابق تصویر بالا گزینه Reset Mode را روی حالت Email بگذارید و بارکد را توسط نرم افزار انتقال تصویر داهوا تحت عنوان GDMSS برای گوشی های اندرویدی و برنامه IDMSS برای گوشی های ios اسکن نمایید.

نرم افزار داهوا را در گوشی هوشمند خود باز کرده و گزینه Me را انتخاب و پس از آن بر روی Password Security  بزنید.

حالا یک صفحه بارکد خوان بر روی گوشی ظاهر می شود  ( مطابق عکس زیر )

ریست پسورد دستگاه ضبط تصاویر داهوا

آموزش سه روش برای بازیابی رمز عبور دستگاه داهوا

که باید بارکدخوان را بر روی بارکدی که برای بازیابی رمز عبور به نمایش درآمده بود نگه داریم تا بارکد اسکن شود و متن Successfully Reset Password را مشاهده کنیم.

ریست password دستگاه داهوا

حالا یک ایمیل برای شما ارسال میشه که حاوی پسورد جدید هست. پس ایمیلتان را چک کنید و در قسمت Security Code ، کد ارسالی را وارد کنید و دکه next را فشار دهید.

ریست پسورد دستگاه های داهوا از طریق نرم افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.