مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

معرفی دزدگیر اماکن

دزدی و سرقت یک اتفاق ناگوار است که ممکن است به دلیل رعایت نکردن مسائل امنیتی و حفاظتی، هر شخصی آن را در طول عمر خود حداقل یکبار تجربه کند. بسیاری از افراد پس از وقوع دزدی به فکر تجهیز کردن خانه یا محل کار خود می افتند. شما می توانید با یک مطالعه یا سرچ کردن کوتاه در اینترنت از قیمت های انواع سیستم حفاظتی مانند دزدگیر اماکن و دزدگیر خانه مطلع شوید و قبل از وقوع یک اتفاق ناگوار، خانه، اندوخته های مالی و سرمایه های خود را بیمه نمایید.

بسیاری از افراد با مشاهده قیمت های بالای دزدگیر از خرید آن صرف نظر می کنند اما نکته قابل توجه این است که شما برای تهیه یک سیستم دزدگیر اماکن (دزدگیر مزل، دزدگیر مغازه) هزینه ای را صرف خرید دستگاه نکرده اید و در واقع آن هزینه برای حفاظت و در امان نگه داشتن سرمایه های مالی و حتی جانی خود صرف کرده اید.

دزدگیر های ساختمان (دزدگیر اماکن) از لحاظ شکل ظاهری در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند اما به طور کلی تمامی آنها دارای عمکرد و ساختاری یکسان هستند.

اجزای اصلی سیستم دزدگیر

پنل مرکزی

دزدگیر ها بطور کلی دارای یک پنل مرکزی آالارم هستند که مغز دستگاه دزدگیر است که با تمامی سنسور ها و حسگر ها در ارتباط است و در یک قاب مربعی قرار گرفته است. منبع تغذیه پنل مرکزی دزدگیر برق شهری است. ممکن است نگران باشید که در هنگام قطع برق شما از ورود و خروج غیر مجاز بی اطلاع بمانید اما نگران نباشید شما می توانید با خرید و قرار دادن باطری دزدگیر، در نبود برق شهری نیز انرژی و برق مورد نیاز دستگاه را تامین نمایید.

سنسور یا حسگر دزدگیر

بطور کلی سنسور های دزدگیر وظیفه تشخیص و اعلام ورود و خروج غیر مجاز به محدوده تحت کنترل و حفاظت خود را دارند اما با توجه به تنوع بالای حسگرهای شما می توانید بر اساس محیط و مساحتی که می خواهید تحت کنترل قرار دهید از انواع و تعداد مختلف و بر حسب نیاز در محیط استفاده و جانمایی کنید.

سنسور های انواع مختلفی دارند که در ادامه بررسی می نماییم اما بصورت خلاصه وار می توان آن ها را به چشمی وزنی، چشمی مادون قرمز یا PIR، سنسور ارتعاشی، چشمی ماکروویو تقسیم کرد.

بلندگو و جعبه بلندگو دزدگیر

همانطور که در بالا اشاره کردیم هر ورود و خروج غیرمجاز به محدوده تحت حفاظت، توسط سنسور ها تشخیص و به پنل مرکزی اعلام می شود پس از آن پنل مرکزی وظیفه دارد این خطر را بصورت عمومی اعلام نماید. در دستگاه های دزدگیر معمولا اعلام خطر بصورت آژیر های صوتی و نوری (در صورت استفاده از پیزو فلاشر های چشمک زن) انجام میگیرد. به همین دلیل لازم است از یک بلندگو به منظور پخش صدای آژیر با صدای بلند استفاده شود همچنین به منظور محافظت و جلوگیری از خطر دستکاری و یا کندن بلندگو دزدگیر لازم است که از یک کاور بلندگو (جعبه بلندگو) نیز استفاده شود.

لازم به ذکر است آژیر با بلندگو متفاوت است و به منظور پخش صدای آلارم، آژیر به یک مثبت و منفی 12 ولت نیاز دارد اما برای استفاده از بلندگو باید، بلندگو را به خروجی مربوطه متصل نمود.

انواع دزدگیر

دزدگیر اماکن آژیری (ساده)

همانطور که از نام این دزدگیر ها مشخص است این دزدگیر ها دارای یک سیستم و ساختار ساده هستند که در هنگام تشخیص خطر آن را از طریق به صدا در آوردن آژیر صوتی اعلام خطر می کنند به علاوه این دزدگیر ها علاوه بر پخش آلارم با شماره های ضروری تماس برقرار می کنند. بدیهی است امنیت در چنین سیستم های بسار پایین بوده و می توان گفت با توجه به تکنولوژی های موجود در بازار این سیستم های حفاظتی دیگر استفاده نمی شوند یا خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند. دزدگیر منزل یا دزدگیر اماکن ساده از سایر سیستم های حفاظتی دیگر دارای قیمت پایین تری هستند.

دزدگیر اماکن سیمکارتی

دزدگیر سیمکارتی یکی از جدیدترین و بهترین دزدگیر منازل، دزدگیر مغاطه و دزدگیر اماکن به حساب می آید. بر خلاف دزدگیر اماکن ساده این سیستم حفاظتی دارای یک تلفن کننده می باشد که در هنگام خطر آن را از طریق برقراری تماس و ارسال پیامک برای صاحب محل می فرستد. برخی از این دزدگیر ها مجهز به هردو تلفن کننده های خط ثابت و تلفن کننده سیمکارتی هستند و واضح است که در این صورت شما انعطاف پذیری بیشتری را در سیستم حفاظتی خود دارید. مزیت دارا بودن تلفن کننده سیمکارتی در کنار تلفن کننده خط ثابت این است که در صورت قطعی سیم کارت، ارتباط از طریق خط ثابت برقرار می شود.

مزیت دزدگیر اماکن سیم کارتی این است که شما می توانید حتی از راه دور نیز دستگاه را کنترل کنید  ان را از رطیق تماس یا حتی ارسال پیامک فعال / غیرفعال کنید، وسایل برقی را از را دور مدیریت نمایید.